Yego - Prezenty dla mężczyzn

Masz 0 produktów w koszyku. Razem 0 zł

ProduktyTermosy

Termos na jedzenie 710 ml niebieski metalic THERMOS

Pokaż więcej-
Powiększenie
OPIS

Docenisz go w każdej porze roku, idealny do przechowywania zarówno ciepłych dań obiadowych, jak i zimnych jak lody, sałatki...
Idealnie sprawdzi się do pracy, w trakcie wycieczek i podczas uprawiania sportów.
Dzięki technologii wysokiej próżni i specjalnej budowie utrzymuje ciepło do 9, a zimno do 12 godzin dzięki temu, że użyto wysokogatunkowej stali o niskiej przenikalności cieplnej..
Wykonany w technologii stalowego wkładu próżniowego ThermaxŽ.Oznacza to, że pomiędzy ściankami znajduje się bardzo niewielka liczba cząsteczek powietrza, które mogą być przewodnikiem ciepła.
Duży otwór wlewowy.
Nakrętka termosu może pełnić rolę naczynia.
Wygodny i praktyczny kształt.
Wytrzymała i solidna budowa

Ciepło: 14 godzin
Zimno: 24 godzin
Pojemność: 710 ml
Materiał: stal nierdzewna
Waga: 650 g

Thermos to firma z historią.
Wynaleziona w 1892 przez Sir James Dewar'a, naukowca z Uniwersytetu Oxford'a, "próżniowa butelka" została poraz pierwszy wyprodukowana do celów komercyjnych w 1904r, przez dwóch niemieckich szklarzy, którzy założyli firmę Thermos GmbH. Na zorganizowany przez nich konkurs na nazwę dla nowego produktu napłynęło sporo propozycji, ale wygrała nazwa pewnego dżentelmena z Monachium, który zaproponował nazwę "Thermos", jako słowo pochodzące z greckiego Therme co znaczy ciepło.
W 1907, Thermos GmbH sprzedał prawa do nazwy trzem osobnym firmom: Amerykańskiej firmie Thermos Bottle Company z Brooklynu w Nowym Yorku; firmie Thermos Limited z Tottenham w Anglii oraz kanadyjskiej Thermos Bottle Co. Ltd. z Montreal'u, które to firmy rozwinęły ideę próżniowej butelki po tym jak została ona użyta w kilku znanych z tamtych czasów ekspedycjach np.: sierżanta E.H. Shackleton's wyprawa na Biegun Południowy, wyprawa sierżanta Roberta E. Peary's do Arktyki; czy pułkownika Roosevelta ekspedycja do Mombassy oraz do serca Afryki w Kongo z Richardem Harding Davisem. Thermos towarzyszył nawet braciom Wright podczas ich pierwszego lotu balonem.
Thermos zdobywał świat za swój reolucyjny design. W 1909 Thermos zdobył "Wielką Nagrodę " na Wystawie Alaska Yukon Pacific, a także zdobył siedem innych nagród na światowych wystawach.
I od tego czasu technologia firmy Thermos towarzyszy nam w codziennym życiu.
Gwarancja 24 miesiące.

199,00 zł


+ koszt wysyłki

darmowa dostawa od 299 zł

KOLOR  niebieski
MARKA  Thermos
MATERIAŁ  Stal nierdzewna
WYMIARY  Pojemność 710ml
Wymiary (cm): O 9,5 x 18,3 cm
KOD TOWARU  THR128025
DOSTĘPNOŚĆ  brak

Do kompletu

Polecane prezenty

więcej

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'euve' (110) in /home/php/connect_www.php on line 2

Usluga chwilowo wylaczona. Przepraszamy za niedogodnosci.

Płatności